‘NABÍDKA OBTISKŮ’

Obtisky, e-shop

Čtvrtek, 14. března, 2024

Je to už 12 roků co jsem zkusil nechat si vyrobit obtisky sítotiskem. Tenkrát šlo o snahu vyhovět nejen sobě, ale i kolegům a jiným modelářům.
S odstupem času to byla dobrá cesta jak se dopracovat k vlastním obtiskům, byť to vyžadovalo rozpuštění stokusových sérii mezi další modeláře a návratnost v řádu několika let.
(Pokračování textu…)

Po roce nové obtisky

Středa, 26. srpna, 2015

Po více než roce jsem si zase nechal vyrobit další obtisky sítotiskem. Tento tisk byl opět ovlivněn množstvím nových stavebnic výrobce Modely-masinek, se kterým úzce spolupracuji. Nebýt této skutečnosti, asi bych už ani nic nekreslil. (Pokračování textu…)

Nové obtisky

Úterý, 13. května, 2014

Abych vyhověl nejen sobě, ale i kolegům a jiným modelářům, nechal jsem vyrobit další várku sítotisku. Největší problém je v tom, že se takto nedá objednat jeden obtisk, je třeba jich odebrat nejméně sto. Cena jednoho aršíku pak sice vyjde asi na polovinu původních obtisků, ale co s tak velkým množstvím… Přebytky opět nabízím tady. Zájem modelářů je sice mizivý, což dokazuje počítadlo na stránkách o obtiscích. Přesto se ukázalo, že je to možná cesta jak se dopracovat ke “svým” obtiskům. (Pokračování textu…)

Obtisky

Středa, 22. srpna, 2012

Již několik let si pro své modely nechávám tisknout obtisky, které si kreslím podle fotografií konkrétních vozidel. Tohle kreslení a tisk obtisků na přání už od začátku roku není možné, protože p. Šimsovi odešla tiskárna. To je asi dostatečně známo. Přemýšlel jsem nad nějakým jiným způsobem jak zrealizovat popisy, které jsem si nakreslil pro své modely. Existuje přece nespočet stavebnic, které nějaký obtisk obsahují a tudíž to někdo musí tisknout. Tak jsem zjistil, že se jedná o jinou technologii, sítotisk. (Pokračování textu…)