Brejlovec T 478.3 Roco s plux22

Před 13 měsíci jsem psal článek o modelu berty Roco s konektorem plux22.

Nyní se stejná inovace týká i brejlovců. Text článku by se dal vyloženě zkopírovat/vložit, je tu ale pár nových poznatků za ten rok

 

Předně nutno upozornit na rozdíly v modelech. Zvuková verze obsahuje DPS s funkcemi popsanými níže, dekodér Zimo MS450P22 a dva reproduktory.

Analogová verze se však neliší pouhou absencí dekodéru a reproduktorů, celá deska plošných spojů je jiná, zjednodušená. Umožňuje pouze samostatné spínání bílých a červených světel, víc nic. Dodatečná digitalizace tak nebude plnohodnotná.

Stejně tak u zvukových projektů jsou dvě verze, u obou je rozdílné nastavení světel. U modelů Roco je na toto třeba dávat pozor ! Vzhledem ke stejnému konektoru je to neustále předmětem různých “reklamací”. Nemám možnost to nijak ovlivnit, jelikož zvuky si dnes nahrávají prodejci i uživatelé převážně sami.

 

Pohled na DPS

Mapování světel je u zahraničních projektů odlišné a na můj vkus složité a zmatené. Na F0 svítí vše a dalšími funkcemi se jednotlivá světla vypínají, navíc ještě nelogicky na přeskáčku.

Nastavil jsem to pro svůj zvukový projekt klasicky

F0 – poziční světla dle směru

 

F1 – koncová světla dle směru

 

F2 – dálková světla dle směru

 

F3 – levá poziční světla na obou čelech

 

F4 – pravá poziční světla na obou čelech

 

Funkce F3 a F4 jsou nadřazené funkcím F1 a F2, při zapnutí posunových světel dojde zkrátka k vypnutí koncových a dálkových, aby nesvítilo vše jako vánoční stromeček. Ale pozor, s výjimkou pozičních F0, ty je při posunu třeba vypnout ručně.

 

Podrobnosti a nastavení CV pro dekodéry MS

750, 753, 754 H0 Roco

 

Poznámka ke zvuku

Vývoj zvukových projektů pro MX dekodéry jsem ukončil, pro řadu MS se dá předpokládat další vylepšování. Změny a úpravy popisuji podrobně zde

Zatím jsem uvolnil upravený projekt 754.075 a během pár dní přidám 753.333 představený na videu níže. Oba s aktualizacemi č. 11 – 14


 

Petr Smutek

Komentářů (3) na “Brejlovec T 478.3 Roco s plux22”

  1. Ronoath:

    Když jsem před lety začal řešit ozvučené lokomotivy, říkal jsem si, jak jsou tvé zvuky reálné. A dnes na videu vidím, jak precizně jsi vyřešil i to, co by mě nenapadlo řešit – třeba to brzdění. To, co jsem považoval za skvělé, je ještě vylepšeno. Klobouk dolů.

    Opravdu skvělá práce! Díky za ni.

  2. Jacek:

    Dík. Spousta věcí v projektech je tak nějak historicky dána a nikoho by nenapadlo to řešit jinak. S ukončením vývoje mám konečně čas na vlastní ježdění a začínám se zaměřovat na podobné detaily, které to zase posouvají na vyšší úroveň.

  3. Honza A.:

    Dobrý den Petře,
    dneska jsem si přinesl domů dalšího zástupce z nových Brejlovců Roco s Plux22. V mém případě je to model 754 v barevné mutaci Najbrt. Model je nádherný – to se nedá upřít, ale co se týče zvukové výbavy, je to úplně stejné, jako s modelem ve Vaší recenzi : nastavení světel a tovární zvuky žádná sláva. Je vidět, že se Roco snaží ušetřit, kde jen to jde – ale v některých detailech mi to už hlava nebere. Třeba když už nechtějí utrácet za pomocné kondenzátory k napájení dekodéru (místa na ně je tam dost), tak proč na DPS alespoň nevyvedou pájecí plošky, aby si člověk mohl kondenzátory jednoduše připojit sám?
    To by přeci nestálo ani 1 cent!
    Každopádně z továrny nahraný zvukový projekt je ve srovnání s Vašimi zvuky dost děsný. Už teď se těším, až budu mít čas a do modelu si pak nahraji nějaký pěkný zvuk od Vás.

    Hodně úspěchů ve Vaší další práci,
    Honza A.

Napsat komentář