Obtisky, e-shop

Je to už 12 roků co jsem zkusil nechat si vyrobit obtisky sítotiskem. Tenkrát šlo o snahu vyhovět nejen sobě, ale i kolegům a jiným modelářům.
S odstupem času to byla dobrá cesta jak se dopracovat k vlastním obtiskům, byť to vyžadovalo rozpuštění stokusových sérii mezi další modeláře a návratnost v řádu několika let.

 

Nebylo to možné oficiálně nabídnout a prodejci tak drobné položky v obrovském množství verzí odmítali. Zůstalo tak jen u obrázkové prezentace obtisky.jacek-modely.cz, která víceméně upadla v zapomnění.
Teď po letech jsem však mohl spustit funkční e-shop a původní stránky zrušit.

 

Jedná se o klasické vodové obtisky, u kterých je lakování jednotlivých nápisů. Není tak třeba všechno pracně vystřihovat, což zejména u drobných nápisů šlo těžko. Ve vodě se nápisy samy oddělí. Samozřejmě ne vše, některé skupiny nápisů tvoří jeden celek. Pro názornost přikládám obrázek aršíku, u kterého jsem vrstvu laku zvýraznil růžovou barvou:

Každý aršík obsahuje různá čísla vozu, řadové označení nebo depa. U motorových vozů jsou součástí i obtisky tabulek, ke stávajícím jsem si je nechal dotisknout.

Celková kvalita obtisků je také mnohem vyšší než u jiných.. Nápisy se z papíru uvolňují po pár sekundách po namočení, není nutné je přímo dávat do vody. Tloušťka laku je menší, po zaschnutí na modelu prakticky nejde poznat, že jde o obtisk ! Použil jsem až 8 barevných vrstev

 

 

 

Odkaz na e-shop

 

Petr Smutek

Napsat komentář