Nové obtisky

Abych vyhověl nejen sobě, ale i kolegům a jiným modelářům, nechal jsem vyrobit další várku sítotisku. Největší problém je v tom, že se takto nedá objednat jeden obtisk, je třeba jich odebrat nejméně sto. Cena jednoho aršíku pak sice vyjde asi na polovinu původních obtisků, ale co s tak velkým množstvím… Přebytky opět nabízím tady. Zájem modelářů je sice mizivý, což dokazuje počítadlo na stránkách o obtiscích. Přesto se ukázalo, že je to možná cesta jak se dopracovat ke “svým” obtiskům.

Tento tisk byl do značné míry ovlivněn množstvím nových stavebnic výrobce Modely-masinek, se kterým úzce spolupracuji. Ale nechal jsem si vytisknout i různé doplňky, které usnadní práci. Např. žluté proužky označující 1. třídu, nebo oranžové pruhy na čela lokomotiv, či různé linky a pásky pro imitaci gumového těsnění dveří, atd. Stejně tak i obtisky pro nějaké “speciálnější” vozidla jako Ústřední kabinet bezpečnosti práce, vozy 854 a 054 v retro laku nebo nápisy pro konkrétní verze “chrochtadel” M 474.0, M 475.0 a 860 001-7.

Jedná se o klasické vodové obtisky, u kterých je lakování jednotlivých nápisů. Není tak třeba všechno pracně vystřihovat, což zejména u drobných nápisů šlo těžko. Ve vodě se nápisy samy oddělí. Samozřejmě ne vše, některé skupiny nápisů tvoří jeden celek. Pro názornost přikládám obrázek aršíku, u kterého jsem vrstvu laku zvýraznil růžovou barvou:

Každý aršík obsahuje různá čísla vozu, řadové označení nebo depa. U motorových vozů jsou součástí i obtisky tabulek, ke stávajícím jsem si je nechal dotisknout.

Celková kvalita obtisků je také mnohem vyšší než u jiných.. Nápisy se z papíru uvolňují po pár sekundách po namočení, není nutné je přímo dávat do vody. Tloušťka laku je menší, po zaschnutí na modelu prakticky nejde poznat, že jde o obtisk ! Tentokrát jsem použil 8 barevných vrstev

 

 

 

 

 

 

Přejít na seznamy s obrázky a popisem:

Jeden komentář na “Nové obtisky”

  1. Petr Trmal:

    Dobrý den,dá se u Vás objednat obtisk na rych.vůz Bdtn 756 najbrt ?

Napsat komentář