Berta T 478.1 Roco s plux22

Po neskutečně dlouhé době si někdo v Roco všiml, že se píše rok 2022 a model berty místo prastarého 8-pinového konketoru dostal novou DPS s rozhraním plux22.

Co tedy tato inovace umožňuje?

 

Pohled na DPS. V továrně ozvučeném modelu je dekodér Zimo MX645P22, což je oproti předchozímu modelu “bastarda” s dekodérem MS450P22 zase krok zpět.

Mapování světel je u zahraničních projektů odlišné a na můj vkus složité a zmatené. Na F0 svítí vše a dalšími funkcemi se jednotlivá světla vypínají, navíc ještě nelogicky na přeskáčku.

Nastavil jsem to pro svůj zvukový projekt klasicky

F0 – poziční světla dle směru

F1 – koncová světla dle směru

F2 – dálková světla dle směru

F3 – levá poziční světla na obou čelech

F4 – pravá poziční světla na obou čelech.

 

Podrobnosti a nastavení CV

751 H0 Roco

 

Poznámka ke zvuku

Tento konkrétní model znázorňuje stroj s tlumičem výfuku, upravil jsem proto zatím projekt 751.219. Ostatní časem. Původní a nové projekty se liší pouze nastavením CV

 

Video s popsanými funkcemi a jednou vychytávkou, kterou obsahuje jen projekt 751.219 a 749.264 pro MS dekodéry 

 

Petr Smutek

Komentářů (5) na “Berta T 478.1 Roco s plux22”

 1. Honza A.:

  Dobrý den Petře,
  řikal jsem si, že Vám přeci stavovská čest a vztahy k ITvlaky nemohou dovolit ty nové HO Bardotky a Brejlovci od Roco s konektory Plux22 jen tak ignorovat – ikdyž pro Vás jsou jednoznačně v tom “špatném” měřítku. Bohužel ale tentokrát v Roco zůstali s těmi inovacemi skutečně jen napůl cesty, což je určitě škoda. Ve srovnání s tím, jak po vzoru konkurenčí Laminátky od Piko vybavili své Bastardy, je pro mě řešení DPS v této nové Bardotce docela zklamáním.
  To mi ale nebrání nahrát do ní Váš zvuk, který jsem jí vybral ještě před tim, než ji Roco vyrobilo. Mám už stažený zvuk z dřívější verze a řikal jsem si, že pro Plux22 rozhraní to bude asi chtít přemapovat světla (přesně, jak píšete v článku) a tak trochu jsem přitom v duchu doufal, že ten problém možná vyřešite dřive než já.
  Určitě je Vaše řešení světel mnohem lepší než to, co má ve svém projektu Roco, i to, co bych dal dohromady sám. Máte v úmyslu někdy v blízké době doplnit popis mapování světel (nastavení pro příslušná CV) třeba do PDF dokumentů s popisy funkcí pro verzi Roco? Rád bych si podle měj ten Váš původní projekt přenastavil. Nebo to považujete za výrobní tajemnství?

  Každopádně čest Vaší práci – v Roco by Vám měli být vděčni.
  S pozdravem,
  Honza A.

 2. Jacek:

  Dobrý den Honzo,

  už se stalo. V tabulce kódových projektů jsou ke stažení jak obě verze 751.219, tak pdf s rozpisem CV. Světla nejsou tajemstvím, je to jen doplněk. Proto se to jmenuje zvukový projekt, jde o zvuk. Je to spíš o té profesní cti, vyladit pro každý tovární model projekt na míru a k co největšímu počtu projektů připravit i popis a ty rozpisy CV a v rámci možnosti vše udržovat aktuální.
  Jsem rád, že se Vám zvuky líbí.

 3. Honza A.:

  Díky moc i za všechny ostatní, kteří upřednostní Vaše zvuky a související nastaveni.
  Honza A.

 4. Matej. B:

  Dobrý večer chcel by som sa vás opytať či má zvukový projekt bez tlmičovú verziu. Ďakujem

 5. Jacek:

  Dobrý večer, pro tento model jsou všechny projekty bert, viz seznam
  http://www.jacek-modely.cz/kodove-projekty/

Napsat komentář