Fotogalerie

Čas od času se snažím zlepšit stránky novými funkcemi nebo přehlednějším vzhledem. Před pár dny jsem začal zkoušet plugin umožňující snadnou tvorbu fotogalerie. Tím se otevřela spousta možností a kromě galerie modelů jsem spustil jeden nový projekt, který asi bude modeláře zajímat více

 

Komplexně řešený plugin má oproti pouhým klikacím fotkám v článku několik výhod. Není třeba klikat na fotku a pak se vracet zpět a každý obrázek otevírat jednotlivě. Stačí otevřít jednu fotku a další posouvat šipkami.

Pro zobrazení plné velikosti se dá soubor otevřít v novém okně.

Kromě fotogalerie modelů, samostatné nebo implementované do článků jsem oprášil jednu starší myšlenku. Vytvořit album s fotodokumentací železničních vozidel jako je vytopna.hekttor. Dokumentačních záběrů totiž není nikdy dost a občas jsou při stavbě modelu neocenitelné.

Pro kreslení obtisků, svoje stavby modelů a později také pro tvorbu textur do Train Simulatoru jsem takových obrázků nafotil během let velké množství. Používám je mimo jiné i v recenzích a článcích na těchto stránkách. Budu je postupně dávat do alba Fotodokumentace, odkaz je v pravém sloupci pod seznamem rubrik.

Názvy souborů ve fotodokumentaci jsou ve tvaru “označení-místo-datum” pro snadnou orientaci při stahování.

 

Věřím, že album bude přínosem dalším modelářům. Rád uvítám také případnou účast na obsahu.

Petr Smutek

 

Napsat komentář