Zvukové projekty Brejlovci

Po záplavě modelů brejlovců jsem začal pracovat na jejich vlastním ozvučení. Digitální verze modelů Roco mají z výroby autentické zvuky (Artol), bohužel se však nepředpokládá, že by uživatel chtěl nastavit modelovou maximální rychlost. Zvuky motoru v plných otáčkách se přehrávají jen při nesnížené rychlosti, jezdit s modelem brejlovce 150 km/h je ale k ničemu. Také chyběl zvuk kompresoru, apod. a jiná alternativa není. Proto jsem začal tvořit svoje zvuky a vzniklo z toho šest zvukových projektů.
V nabídce žádného prodejce nejsou, je ale možné se domluvit na nahrání.

Proč tolik verzí, když každý brejlovec musí přece vydávat stejné zvuky? Není tomu tak. Téměř na každé nahrávce, kterou mám, se zvuk motoru liší. Rozdíl je při protáčení motoru naprázdno nebo ve výkonu nebo rovnou při plném zatížení na vodním odporu. Zvuky také bývají jiné u lokomotivy opotřebované oproti stroji po dílnách. Týká se to také zvuků trakčních motorů. Téměř každá lokomotiva má dnes mírně odlišné zvuky houkaček. U některých je také jen jeden tón, u jiných dva a ovládání pedálem, jedním nebo dvěma tlačítky.

V neposlední řadě se jednotlivé projekty liší samotným určením. Verze pro řadu 753 obsahují sadu motoru při zátěži a bez zátěže. 750 a 754 mají místo sady bez zátěže zvuky určené pro imitaci zapnutého elektrického topení.

U každého projektu jsou některé hodnoty nastavené s drobnými odchylkami, aby se při spojení dvou modelů zvuky nechovaly naprosto synchronně.

 

Jednotlivé projekty jsou představeny v samostatných článcích zde:

         
Případné dotazy k nahrání zvuků mi napište e-mailem.
Petr Smutek

Komentářů (7) na “Zvukové projekty Brejlovci”

 1. Jarda Šimeček:

  Zdravim pane koukam a posloucham vaše zvuky a jsou super,mam taky brejlaka od ROCA bleskovce s originalem zvukem,a ty vaše sou opravdu super,jak docilit tohoto zvuku třeba od vas.Děkuji p. Šimeček

 2. Petr Smutek:

  Zdravím, děkuji za pochvalu.
  Docílit se toho dá snadno, více v e-mailu.

 3. Harttman:

  A opět nádherná práce. Je to zážitek poslouchat tak dobře propracované zvuky.

 4. martin macek:

  Dobry den,náhodou jsem nasel Vase stránky a spadla mi brada,ze takové zvuky se dají udělat,fakt paráda,mam taky brejlovce s bleskem a budu se opakovat jako v předešlém odkazu,jak docílit tohodle zvuku.Mam i brejl.zeleného,je Možné vas nějak navštívit a osadit ho zvukovým dekoderem primo od vas?.CHtel bych si objednat i cmelaka od Technimage,ale Nevím jakou prodejnu navštívit,aby tam byl vas zvuk,poraďte,děkuji za odpověď,p.Macek.

 5. Petr Smutek:

  Dobrý den,

  děkuji za pochvalu, zvuky rádi nahrajeme, více v e-mailu.

 6. Zdeněk Řešátko:

  Dobrý den, při hledání informací o nahrávání zvuků do lokomotivních dekodérů jsem narazil na Vaše stránky. Musím přiznat, že jsou dokonalé. Brejlovců od Roca mám celkem pět. Ve zvukových dekodérech “ležím” posledních 10 dnů dost intenzivně. Mám LokProgrammer a tester od ESU, jiné dekodéry (Zimo) znám jen jako uživatel. Ze stránek ESU jsem si již několik projektů do prázdných zvukových dekodérů nahrál ( jak v3.5, tak v4). Vždy ale používám jako základ firemní projekt ESU.
  Pokud jsem správně pochopil, pak ve verzi 3.5 končí CV hodnotou 250 (možná je to ale jen moje nepochopení). Bylo by možné se s vámi domluvit na použití vašich zvuků? V případě kladné odpovědi seznam brejlovců rád zašlu.
  Fandím nadšencům, jako jste vy. Předem děkuji za reakci.

 7. Petr Smutek:

  Dobrý den,
  jak jsem již napsal v předchozích článcích, je možné se domluvit na nahrání zvuků do dekodérů, ale zvukový projekt ani jednotlivé soubory neposkytuji. Jedním z důvodů je např. to, že v tom také dost intenzivně “ležím”, ovšem ne 10 dnů, ale 10 roků:-) Zvuky pro dekodéry vznikají jako vedlejší produkt jiných projektů.
  Více v e-mailu.

Napsat komentář