Ozvučení sergeje Fleischmann N

Nikdy jsem si nemyslel, že budu ozvučovat nějaký model ve velikosti N. Ale jak se ukázalo, není na tom nic zvláštního. Firma Fleischmann vyrábí krásný model sergeje, který má dokonce přípravu na zvuk. Postup jsem si zapomněl fotit a model jsem už musel vrátit majiteli, článek tak bude krátký, ale snad to bude stačit.

 

 

 

Model je to ve své velikosti velmi pěkný, ale TT bych nikdy za N nevyměnil:-) Tady srovnání s modelem Roco TT, oba vypadají prakticky stejně.

 

V nabídce výrobce je i „kit“, obsahující dekodér a reproduktor. Repráček je podle vzhledu Zimo 10×15 bez ozvučnice. Po odlepení ochranné fólie se rovnou přilepí do prostoru v nádrži, která tvoří ozvučnici. Káblíky od reproduktoru je třeba přiletovat k určeným ploškám přímo na dekodéru, tady je třeba být velmi opatrný a po přiletování změřit odpor jestli je kolem 8 ohmů.

 

 

Dekodér obsahuje tovární zvuky sergeje Roco, zvuky jsou nevalné kvality, zvuk motoru je snad v celém rozsahu jízdy na volnoběhu a mění se jen pískání turba. Jako pěst na oko pak působí jízdní vlastnosti modelu. Protože je převodovaný do rychla a zvukový projekt je nastaven pro CV5=255, dosahuje rychlost v přepočtu snad 300 km/h a při snížení hodnoty v CV5 na rozumnou mez se zvuky vůbec nemění.

Velmi příjemným zjištěním tak bylo, že dekodér není Fleischmann, ale ZIMO MX648. Tím nebylo co řešit, model jsem zkalibroval na max. rychlost kolem 70 km/h a upravil jsem zvukový projekt sergeje bez tlumiče na tuto rychlost.

 

Petr Smutek

 

Komentářů (4) na “Ozvučení sergeje Fleischmann N”

 1. Luděk:

  Dobrý den! Je možné se domluvit na osazení “N” Sergeje zvukovým dekodérem. Děkuji za odpověď.

 2. Jacek:

  Dobrý den, možné to je, viz e-mail. Dekodéry ale neprodávám.

 3. Jaroslav Vrkota:

  Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, zda je to možné a kolik by stálo nahrání zvuku do této lokomotivy.
  Vše potřebné bych dodal.
  Díky za odpověď. Jarda

 4. Dušan Berko:

  Ahoj. Prosím Ťa kde sa dá objednať – kupiť zvukový Dekoder s nahraným zvukom do Sergeja.TT. Neviem to nikde najsť. Ďakujem Tel. 0903 423161 Dušan B.

Napsat komentář