Novinky ve zvucích netlumených šestiválců

Zatím ještě není nový firmware, ale mám několik nových verzí zvukových projektů, které snad stojí za krátký článek. Jedná se o zvuky motorů K 6 S 310 DR bez tlumiče výfuku.

 

 

 

Zvuky berty 751 verze 4 jsem už představil, z tohoto projektu vychází varianta 4a, která se v několika detailech liší. Kromě jiného startu a houkaček jsou to rychlejší reakce zvuků odpovídající nešetrnému zacházení, kdy strojvedoucí při rozjezdu „nahází“ více stupňů najednou. Při rozjíždění modelu se zvuky chovají stejně, při postupném přidávání rychlosti se zvuky mění podle toho, při vytočení ovladače nadoraz se mění ihned.

V ukázkách jsou tři rozjezdy, první při plné zátěži, druhý bez zátěže, třetí je přepínání sad za jízdy. Ukázky jsou uložené v nízké kvalitě.

Verze 4 pro srovnání

Verze 4a

Dále se podařilo řádně zdokumentovat zvukový projev jednoho stroje 770 bez tlumiče. Stroj měl novější dvojhlasné houkačky,  vytvořil jsem tak také dvě varianty zvukových projektů s různými odlišnostmi.

Verze 4

Verze 4a

Zajímavé je srovnání obou lokomotiv. I když berta i čmelák mají stejný motor, zvuk stejný není, dost se liší. Na jednotlivých stupních má motor např. úplně jiné otáčky.

 

Dalším šestiválcem bez tlumiče výfuku je ještě T 435.0. Stávající zvukový projekt jsem už před časem doplnil o druhou verzi, liší se jen původními mosaznými houkačkami

Verze 2

Zvukové projekty jsem vyladil pro všechny tovární modely.

Petr Smutek

7 komentářů na “Novinky ve zvucích netlumených šestiválců”

 1. petr:

  Péééťo supeeeeeeeeeeeeeer zase :-), tohle je pro mě bomba a srdcovka

 2. Jan Čech:

  Dobrý večer pane Smutek, Blahopřeji bezvadné, nemám co bych ještě k tomu dodal. NO PROSTĚ PERFEKTNÍ ZVUK. Díky Honza Čech Karlovy Vary

 3. Jacek:

  Děkuji

 4. Milan Maršík:

  Dobrý večer pane Smutek.
  Co nám to děláte ? Teď abych si zase pořídil další dekodér (a možná i model :o)
  Ale vážně. Zvuky jsou perfektní, ještě párkrát si je poslechnu, ale za čas to určitě nevydržím a budu je chtít mít doma v nějakém modelu a sám si je ovládat, takže Vás časem asi požádám o nahrání.
  Budu se těšit na další Vaše novinky. Ať se Vám daří. MM.

 5. Jacek:

  Dobrý večer, no já Vám chci jen udělat radost:-)

 6. Jaromír KOZINKA:

  Petře, pěkné. Jen ten Hektor se mi nějak nezdá v té první části , ale ono to je možná tou nižší kvalitou

 7. Wolfgang Popp:

  Hi Petr.
  I became a big fan. Bought two sounds now. Marvellous. had to change cv266 down to 45 not to make the decoder hot. Now big round sound. Yeah.
  Now I have to buy more locos to get your different sounds on. Especially the 4th version of version 4 (ough, whats that?) is BIG. Did i understand right? It is an 770? ( Sorry ai am german and have to use the translation machine. )

  Yours Wolf

Napsat komentář